неділя, 3 травня 2015 р.

А МИ ТУЮ СТРІЛЕЦЬКУЮ СЛАВУ ЗБЕРЕЖЕМО...

100 років тому Легіон Українських Січових Стрільців на горі Маківці в Сколівських Бескидах розгромив московське військо. 
Президент Петро Порошенко підписав Указ про відзначення цієї події на державному рівні. Ті події столітньої давності перегукуються із подіями сучасності. Адже і тоді, так як і тепер на Донбас, вдерлись на Галичину московські вояки "визволяти братів", хоч тоді їх ніхто про допомогу не просив. І тоді Січові стрільці силою духу перемогли чисельну армію ворога, так і сьогодні наші хлопці на Донбасі дають відсіч ворогу, не дивлячись на його чисельні "гумконвої".
Взагалі, Сколівщина в українській історії вписала свою героїчну сторінку, адже, якщо ви читали "Захар Беркут" Івана Франка, то певно знаєте, що  саме Сколівщиною часів навали татаро-московської орди, півмільйонна орда хана Пети, улюбленця хана Батия, прагнула вторгнутись у Мадярське королівство, а звідти – далі у Європу. Мешканці села Тухлі, зупинили орду, перегатили річку Опір і втопили зайд у бурхливих хвилях. І в 1915 році УСС повторили подвиг своїх героїчних предків, ціною власного життя повністю зірвали стратегічні плани московського командування, пише Вікіпедія. Здобуття вершини, що планувалось на 29 квітня, здійснилось лише 4 травня, при цьому були задіяні всі наявні російські резерви. Внаслідок величезних втрат російські війська не змогли продовжити наступ, і вже через тиждень змушені були поспішно відступати перед надійшовшими австрійськими підрозділами.
В боях на Маківці, що тривали від 29-го квітня до 2-го травня, УСС втратили  42 убитих і 76 ранених. В цьому бою вславились понад усіх своєю відвагою четарі Свідерський, Гнатевич, Мельник, Артимович, Каратницький, Яримович, хорунжі Степанівна, Яремкевич, Кобєрський; десятник Радович, стрільці Садженнця, Петрів, Кривий, брати Зітинюки та багато інших. Бій на Маківці був першим збірним успіхом стрілецької зброї та стрілецького духа. В ньому розбилася московська навала об горстку ідейного Стрілецтва.
Як сьогодні відбувається вшанування такої історичної події дивіться за посиланням
https://www.youtube.com/watch?v=INIy00dOai4

Немає коментарів:

Дописати коментар